Spis treści |
---|
Wigraszek - Suwałki 19-22 czerwiec 2012 |
Spektakle towarzyszące - Wigraszek 2012 |
Spektakle konkursowe - Wigraszek 2012 |
Zgłoszenia do Wigraszka |
Wszystkie strony |
Program
XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” 2012
19–22 czerwca 2012 r.
19 czerwca 2012 r. (wtorek)
9.00-9.35 Willa Esselingów – spektakl Teatru Lustro z Suwałk, sala granatowa ROKiS
godz. 14.00-16.00 Ulica Teatralna z udziałem aktorów Teatru Nikoli z Krakowa, Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Petersburga i zespołów teatralnych z Suwałk, Teatru A3
16.00 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU, park Konstytucji 3 Maja
- powitanie uczestników festiwalu przez Prezydenta Suwałk
- barwny korowód postaci teatralnych ulicami: T. Kościuszki, Chłodna, T. Noniewicza z udziałem aktorów Teatru Nikoli, Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Petersburga, Teatru A3
17.10-18.00 „Szczęśliwy książę” – spektakl towarzyszący Łomżyńskiego Teatru Lalek, aula PWSZ
21.30 -22.30 – „Mignone” – spektakl plenerowy Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Sankt Petersburga (Rosja), park Konstytucji 3 Maja
20 czerwca 2012 r. (środa)
prezentacje konkursowe w kategorii dziecięcej, aula PWSZ
Refleksje na temat obejrzanych spektakli prowadzą Krystyna Kozioł, Jan Zdziarski
9.00-9.55 „Letni sen” – Teatr Chapli-Kapli (Mińsk, Białoruś), 55’
10.10-10.40 „Podwórko Skarżypyty i nie tylko” – Dziecięce Studio Teatralne (Wysokie Mazowieckie), 30’
10.55-11.20 „Literka «Ja» i inne” – Dziecięca Grupa Teatralna Igra (Rezekne, Łotwa), 25’
11.30 -12.07 „Przez Pacyfik” – Koło Teatralne (Lubicz Dolny), 37’
12.20- 12.45 „Remont w piekle” – teatr Miniamulet (Białystok), 25’
12.55-13.15 „Chcę odpłynąć w snach” – grupa teatralna Kacperek (Sokołów Podlaski), 20’
13.30-14.00 „Kiedy będę dorosły” – teatr Makadamia (Warszawa), 30’
14.10- 14.30 „Wieża Babel” – teatr Fiku-Miku (Lidzbark Warmiński) (20’)
21.30-22.10 „Obrazki Nieznanego Malarza” spektakl plenerowy Teatru Nikoli z Krakowa, park Konstytucji 3 Maja
21 czerwca 2012 r. (czwartek)
prezentacje konkursowe w kategorii młodzieżowej
Refleksje na temat obejrzanych spektakli prowadzą Krystyna Kozioł, Jan Zdziarski
9.00-9.40 „Spriditis” – teatr Ziluks (Ryga, Łotwa), 40’
9.55-10.15 „Straszna wrona” – teatr Sluchadlo (Nitra, Słowacja), 20’
10.30-11.00 „Całkiem inny porządek” – teatr Amulet (Białystok), 30’ sala granatowa
11.15-12.15 „Podróżnik” – Grupa Muzyczno-Teatralna (Shumen, Bułgaria), 60’
Omówienie spektakli z udziałem jury, PWSZ
12.45-13.09 „Wspomnienie” – Teatr Ruchu Forma (Inwałd), 24’
13.15-13.35 „ Wstyd” – Profilaktyczna Grupa Teatralna (Suwałki), 20’ sala granatowa. Spektakl pozakonkursowy
13.45-14.00 „Cztery głosy” – teatr Ziluks (Ryga, Łotwa), 15’
14.00 Ulica Teatralna
21.30-22.00 „Syrenada” – spektakl plenerowy w wykonaniu teatrów Makata (Warszawa), Klinika Lalek (Wolimierz), zalew Arkadia
22.00-22.20 „Sen o Nocy Letniej” – widowisko teatralne w wykonaniu uczestników festiwalu, zalew Arkadia
22 czerwca 2012 r. (piątek)
10.00 uroczyste zakończenie festiwalu, aula PWSZ
- „Sávitrí” – spektakl teatru cieni – Teatr Lišeń z Brna (Czechy)
- wręczenie nagród
aula PWSZ: ul. T. Noniewicza 10
sala granatowa ROKiS: ul. T. Noniewicza 71
Ulica Teatralna: ulica Chłodna
« poprzednia | następna » |
---|